Wyślij
Udostępnij:
 
 
Radziwiłł wystartuje w wyborach do Senatu. Z poparciem PiS
Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 31.08.2015
 
 
Były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej i obecny sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej, w wyborach będzie się starał o fotel senatora. - Przekonał mnie Jarosław Gowin - mówi. Rywalem Konstantego Radziwiłła będzie Roman Giertych.
Okręgiem wyborczym Konstantego Radziwiłła będzie okręg numer 41, który obejmuje powiaty: grodziski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski. Komitet wyborczy Konstantego Radziwiłła to Komitet Prawa i Sprawiedliwości.

- Zostałem poproszony o kandydowanie przez pana Jarosława Gowina. Zgodziłem się przystąpić do drużyny "Zjednoczonej Prawicy" - powiedział w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia" Konstanty Radziwiłł. Jak stwierdził, do tej pory zajmował się tworzeniem ekspertyz, oceną służby zdrowia i wytykaniem błędów w systemie ochrony zdrowia.

- Jeśli uda mi się dostać do Senatu, to będę miał szansę na współdecydowanie o tym, co dzieje się zw polskim systemie ochrony zdrowia i polityce rodzinnej. Będę mógł przyczynić się do stworzenia lepszych rozwiązań - stwierdził Konstanty Radziwiłł. Dodał również, że nie jest członkiem żadnej partii politycznej, ale program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy jest najbliższy jego poglądom.

- Będę starał się przekonać wyborców, że plany PiS dotyczące ochrony zdrowia (w tym objęcie prawem do opieki zdrowotnej wszystkich obywateli, odejście od rynku jako głównego regulatora ochrony zdrowia i przejęcie odpowiedzialności za system przez państwo) oraz polityki rodzinnej (w tym wsparcie państwa dla wszystkich rodzin z dziećmi (tzw. bon wychowawczy), poszanowanie dla autonomii rodziny) są najlepszym rozwiązaniem dla Polski.

Konstanty Radziwiłł wystartuje z tego samego okręgu co Roman Giertych z list Platformy Obywatelskiej. Obecnie lekarz przygotowuje się do zebrania dwóch tysięcy podpisów wyborców z okręgu, w którym chciałbym ubiegać się o mandat.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe