Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ratownik medyczny poprowadzi BMW?
 
Działy: Aktualności
Tak. Jeden z dealerów marki BMW wygrał przetarg i dostarczy motoambulans do szpitala w Pucku oraz pogotowia medycznego w Sopocie. Pojazdy będą wykorzystywane głównie w sezonie letnim. Dzięki swoim możliwościom i wymiarom ratownik medyczny znacznie szybciej może dzięki nim dotrzeć do osób potrzebujących jego pomocy.
- Zwycięskie maszyny to motocykle BMW F800 GS Adventure, czyli tak zwane turystyczne enduro. Napęd stanowi w nich dwucylindrowy silnik rzędowy w układzie twin o mocy 63 kW (85 KM) generujący 83 Nm momentu obrotowego. Jednym z atutów uwzględnionych w przetargu był również jego 24-litrowy zbiornik paliwa, który przy zapotrzebowaniu około 4,3 litrów benzyny na 100 kilometrów zapewnia duży zasięg działania - informuje portal "Moto3m.pl".

Zamówione motocykle posiadają praktycznie pełne wyposażenie. Na potrzeby służby w ratownictwie medycznym motocykle zostały doposażone w specjalistyczne oświetlenie i syrenę dźwiękową, systemy łączności, a także charakterystyczne oklejenie. Przygotowaniem motocykli do służby medycznej zajęła się firma Federal z Marek koło Warszawy.

Motocykle zostaną przekazane do placówek pod koniec kwietnia.

Przeczytaj także: "Zaglądamy do kieszeni ratowników" i "Ratownicy podadzą koncentraty czynników krzepnięcia oraz desmopresyny".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe