Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Rozporządzenie kolejkowe

Źródło: Dziennik Ustaw
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.01.2021
 
 
Opublikowano w końcu rozporządzenie Rady Ministrów, w którym wskazano kolejność szczepień przeciw COVID-19.
W rozdziale 3a zatytułowanym „Szczepienia ochronne przeciwko COVID-19” opisano kolejność szczepień podczas pierwszego etapu Narodowego Programu Szczepień – zapisano w nim, że „podmioty przeprowadzające szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 mają obowiązek stosowania szczepień w następującej kolejności – najpierw osoby zatrudnione w podmiocie leczniczym, następnie osoby wykonujące zawód w ramach działalności leczniczej jako praktyka zawodowa, potem przedstawiciele ustawowi dzieci urodzonych przed ukończeniem 37. tygodnia ciąży, które w dniu podania ich przedstawicielom ustawowym pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 są hospitalizowane”. Z rozporządzenie wynika, że kolejne grupy to „osoby inne niż określone w pierwszych dwóch punktach, zatrudnione w podmiocie wykonującym działalność leczniczą, farmaceuci i technicy farmaceutyczni zatrudnieni w aptece ogólnodostępnej, nauczyciele akademiccy zatrudnieni w uczelni medycznej oraz doktoranci i studenci tej uczelni biorący udział w zajęciach z udziałem pacjentów, osoby zatrudnione w jednostce organizacyjnej pomocy społecznej, następnie zaszczepieni mają zostać pacjenci zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów stacjonarnych i oddziałów medycyny paliatywnej oraz osoby przebywające w domu pomocy społecznej, a potem osoby urodzone nie później niż w 1941 r., w latach 1942-1951, w latach 1952-1961”.

Kto potem?

Wymieniono nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych oraz zatrudnionych w przedszkolach i w innej formie wychowania przedszkolnego, nauczycieli akademickich zatrudnionych na uczelni innej niż medyczna oraz inne osoby prowadzące na uczelni zajęcia ze studentami lub doktorantami.

Ostatni w pierwszym etacie mają być funkcjonariusze, żołnierze, straż ochrony kolei, prokuratorzy i asesorzy prokuratury oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych, ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Rozporządzenie Rady Ministrów z 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe