Wyślij
Udostępnij:
 
 

Senator Platformy Obywatelskiej nowym konsultantem krajowym

Źródło: BL, Senat RP
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 07.06.2016
 
 
Profesor Tomasz Grodzki został konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej. Profesor pracuje w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji PUM Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego. Jest senatorem opozycji.
- W 1983 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny) w Szczecinie. Uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, a także 2 specjalizacje II stopnia: z chirurgii klatki piersiowej i z transplantologii klinicznej. W 1991 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 2003 r. doktora habilitowanego. Od 2010 r. jest profesorem nauk medycznych – czytamy na stronie "Senat.gov.pl".

Od 1984 r. pracuje w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie, od 1998 r. jest jego dyrektorem

Od 2003 r. pełni funkcję kierownika Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji w Katedrze Chorób Klatki Piersiowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest czynnym chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem. Specjalizuje się w przeszczepach płuc.

Politycznie z wiązany jest z Platformą Obywatelską. Był radnym tej partii W Szczecinie, z jej poparciem bez powodzenia startował w wyborach do europarlamentu, za to z powodzeniem – do Senatu RP.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe