Wyślij
Udostępnij:
 
 
TVN
Sienkiewicz przestrzega przed szczepieniami. UMB i białostocki OIL wyciągną konsekwencje
Źródło: KL, Kurier Poranny
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.11.2018
 
 
Dorota Sienkiewicz, pediatra i lekarz rehabilitacji z Białegostoku, jest autorką publikacji, w których sugeruje, że szczepionki mogą powodować autyzm, ADHD, alergię oraz dowodzi ich nieskuteczności. Lekarka stanęła w Sejmie po stronie antyszczepionkowców. Efekt? Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i białostocka Okręgowa Izba Lekarska planują wobec lekarki postępowania wyjaśniające.
Dorota Sienkiewicz, pracuje w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. - W internecie jest mnóstwo filmików, w których opowiada o skutkach ubocznych szczepionek i o niepożądanym działaniu. Mówi, że szczepionki mogą powodować autyzm, ADHD i alergię - poinformował "Kurier Poranny" i dodał, że takie publikacje przekonują przeciwników szczepionek, ale nie innych lekarzy.

- To karygodne i nie do przyjęcia, że w ruch antyszczepionkowy włączają się lekarze. Ktoś, kto uważa, że szczepionki są szkodliwe, jest co najmniej niedoinformowany albo nawet i niedouczony - powiedział doktor Henryk Grzesiak, przewodniczący Okręgowej Rady Lekarskiej w Białymstoku, w rozmowie z "Kurierem Porannym". Grzesiak zapewnił, że tę sprawę przeanalizuje środowy zarząd izby. - I zostaną podjęte odpowiednie kroki. Być może nawet na szczeblu krajowym rady - zapowiedział.

Z kolei Marcin Tomkiel, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w którym jest zatrudniona Dorota Sienkiewicz, przyznał, że oficjalnie uczelnia nie popiera ruchów antyszczepionkowych, a Sienkiewicz w Sejmie nie występowała jako oficjalny przedstawiciel uczelni.

- Była tam prywatnie, zaproszona przez stowarzyszenie. Po drugie, już po powrocie zapewniała, że mówiła tam, że nie jest przeciwniczką szczepień, tylko zwraca uwagę na ich zagrożenia - przyznał Marcin Tomkiel. Dodał jednak, że uczelnia planuje wobec lekarki postępowanie wyjaśniające.

Przeczytaj także: "Kto w jednym rzędzie z antyszczepionkowcami? Między innymi Siarkowska, Skutecki i Jakubiak" i "Zaszczep swoje dziecko albo...".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe