Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Sierpiński oficjalnie prezesem

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.06.2021
 
 
Minister zdrowia Adam Niedzielski powołał dotychczasowego pełniącego obowiązki prezesa Agencji Badań Medycznych Radosława Sierpińskiego na stanowisko jej szefa.
Radosław Sierpiński wcześniej był p.o. prezesem ABM – niemal nieprzerwanie od jej powstania w 2019 r.

O prezesie ABM
Sierpiński jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W czerwcu 2018 r. doktoryzował się w Instytucie Kardiologii w Warszawie. W 2019 r. uzyskał tytuł Master of Business in Medicine na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Jest absolwentem programu menedżerskiego Oxford Executive Leadership Programme organizowanego przez Saïd Business School i University of Oxford.

Pracował między innymi w Klinice Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie oraz prywatnych jednostkach opieki zdrowotnej, w charakterze lekarza oraz dyrektora medycznego. W latach 2018–2019 był doradcą ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W latach 2018–2020 był członkiem Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju reprezentującym Ministra Zdrowia oraz zespołów eksperckich przy Ministrze Zdrowia oraz Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W latach 2019–2020 zasiadał w Radzie Nadzorczej spółki PZU Zdrowie. Jest członkiem grupy eksperckiej Komisji Europejskiej w zakresie badań klinicznych.

Termin składania ofert w ogłoszonym przez ministra zdrowia konkursie na prezesa ABM minął 18 maja.

Przeczytaj także: „Warsaw Health Innovation Hub – początek w KPRM”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe