Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prawo i Sprawiedliwość

Służba zdrowia jest posłannictwem ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 25.09.2022
 
 
– Trzeba złamać pewne bardzo wpływowe grupy, które chcą traktować służbę zdrowia jak biznes – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
24 września Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Wrocławia. Jednym z tematów, o których mówił, była służba zdrowia.

– Na zdrowie daliśmy naprawdę dużo, o wiele więcej pieniędzy niż przedtem, ale nie mogę powiedzieć, bo byłbym nieuczciwy, że kłopoty zostały rozwiązane. Są postępy w pewnych dziedzinach – jak kardiologia, onkologia – ale do końca jest jeszcze daleko. To bardzo trudne – przyznał prezes Kaczyński, porównując zmiany w systemie ochrony zdrowia do walki z deweloperami.

– Żeby rozwiązać problem mieszkaniowy w Polsce, trzeba złamać przewagę deweloperów. Jak się tego nie zrobi, to się nie wygra. Podobnie jest ze zdrowiem. Też trzeba złamać pewne bardzo wpływowe grupy, które chcą traktować służbę zdrowia jak biznes. Służba zdrowia nie jest biznesem, a posłannictwem – podsumował prezes Jarosław Kaczyński.

Fragment wystąpienia prezesa Kaczyńskiego do obejrzenia poniżej.Przeczytaj także: „O naprawdę publicznej służbie zdrowia”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.