Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla WCM

Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Gazeta Wyborcza
Oddział pediatryczny Wojewódzkiego Centrum Medycznego otrzyma sprzęt medyczny zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szpital jako jedyny w Opolu (i jedna z 218 placówek w Polsce) został beneficjentem WOŚP.
- Na oddział pediatrii trafi nowoczesny aparat USG, aparat holter EKG, aparat holter ABPM, służący do badania ciśnienia tętniczego poprzez wielogodzinne monitorowanie wykonywane przy pomocy przenośnego rejestratora (urządzenie składa się z mankietu na ramię oraz połączonego z nim rejestratora.) Na oddział trafi także pulsoksymetr i lokalizator naczyń krwionośnych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Wojewódzkie Centrum Medyczne wielokrotnie już wspierane było przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wartość tego wsparcia to około czterech milionów złotych.

Przeczytaj także: "Prof. Szyfter i Owsiak: Wątpisz w WOŚP? Odwiedź jakikolwiek szpital albo posłuchaj, jak mówi 9-letnia Hania" i "Owsiak: Ktoś, kto zostaje ministrem albo będzie politycznie kopać albo chwalić. Nie ma innej możliwości".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.