Stadion Narodowy: Próba bicia rekordu Polski w oddawaniu krwi

Udostępnij:
W sobotę, 4 lipca na Stadionie Narodowym odbędzie się pierwszy ogólnopolski zlot krwiodawców. Jego uczestnicy postarają się pobić rekord Polski w ilości oddanej krwi w czasie jednej akcji terenowej.
Zlot Dla Życia to projekt realizowany przez Fundację Dzień Dla Życia, której celem jest szerzenie idei dzielenia się sobą i jest skierowana do wszystkich, niezależnie od wieku. Dzień Dla Życia to społeczność ludzi, których łączy chęć pomagania innym.

Głównym celem imprezy jest promowanie ratowania życia drugiemu człowiekowi poprzez oddawanie krwi, podpisywanie oświadczeń woli, jak również rejestrowanie się do banku szpiku jako potencjalny dawca.

Pomóc może każda osoba, która ukończyła 18 lat. Kandydat na dawcę lub dawca krwi powinien: w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów, być wyspanym, spożyć lekki posiłek, nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki, nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu. Więcej informacji na stronie: zlotdlazycia.pl.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.