Wyślij
Udostępnij:
 
 

Starsza pani wkrótce zniknie

Źródło: Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Prawo.pl
Autor: Krystian Lurka |Data: 03.10.2019
 
 
Z danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych wynika, że do końca 2020 roku uprawnienia emerytalne będzie miało 44 proc. pracujących w 2019 roku pielęgniarek, to jest prawie 103 tys. osób.
- W kolejnych latach co roku może ubywać około 10 tysięcy specjalistek, które będą mogły przejść na emeryturę - informuje „Prawo.pl” i cytuje Zofię Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych: - Taki zmniejszenie się kadry specjalistek oznacza dramat dla systemu ochrony zdrowia. Nie będzie miał kto ich zastąpić. Co roku dyplomy otrzymuje około 5 tysięcy pielęgniarek i położnych, a żeby je zastąpić, musielibyśmy co roku na studia pielęgniarskie przyjmować 8 tysięcy osób.

Przeczytaj także: „Dużo łóżek szpitalnych, za dużo”, „Pacjent niewymagający hospitalizacji” i „Dostawki sposobem na obejście norm zatrudnienia pielęgniarek”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe