Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szydło: Będą premie za szybkie urodzenie drugiego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży
Źródło: KL, Prawo i Sprawiedliwość, Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Krystian Lurka |Data: 16.04.2018
 
 
- Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz bon przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi to niektóre z projektów prorodzinnych przygotowanych przez rząd - poinformowała wicepremier Beata Szydło.
W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". W swoim wystąpieniu Szydło oświadczyła, że dzieci i rodzina to fundament i przyszłość Polski. - Wskazała również, że dzieci to nie jest koszt, to jest inwestycja - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Była szefowa rządu przedstawiła rozwiązania z zakresu polityki prorodzinnej przygotowane w ramach kierowanego przez nią Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Projekty komitetu zaadresowane są między innymi do matek. Szydło dodała, że propozycje te obejmują między innymi zabezpieczenie emerytalnego matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci oraz premie za "szybkie urodzenie drugiego dziecka".

Wśród rozwiązań, wypracowanych wspólnie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, Szydło wymieniła także dodatkowe, bezpłatne urlopy wychowawcze oraz gwarancje miejsc w żłobku, w przedszkolach.

- Ale chcemy też wprowadzić dużo udogodnień dla młodych mam, dla mam-studentek - zapowiedziała była premier. Mają one dotyczyć między innymi organizacji toku studiów, ułatwień w dostępie do urlopów dziekańskich oraz wprowadzenie dedykowanych młodym matkom programów stypendialnych.

- No i wreszcie, jeśli chodzi o mamy, wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe; w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży - oświadczyła Szydło.

Przeczytaj także: "3000+, czyli stwórzmy program zwrotu pieniędzy zdrowym".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe