Ministerstwo Edukacji Narodowej

Tabletki „dzień po” także od położnych ►

Udostępnij:

– Zmienimy rozporządzenie w sprawie wykazu substancji czynnych zawartych w lekach, by pigułki „dzień po” mogły być ordynowane przez położne – poinformowała minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Od 1 maja ma zacząć obowiązywać rozporządzenie ministra zdrowia, z którego wynika możliwość zakupu tabletek „dzień po” bez recepty przez kobiety od piętnastego roku życia – po przeprowadzeniu stosownego wywiadu w aptekach.

Projekt w tej sprawie jest konsultowany – o zmianach w przepisach wspomniała minister zdrowia Izabela Leszczyna. Mówiła o tym przy okazji konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej, kiedy zapowiedziano, że od 1 września 2025 r. w szkołach będzie nowy przedmiot – edukacja zdrowotna.

– Położne zwróciły się do mnie o to, by mogły ordynować tabletki „dzień po”. Wprowadzimy taką możliwość w rozporządzeniu – zapowiedziała.

Fragment konferencji po obejrzenia poniżej.


Konferencja w całości na stronie internetowej: www.facebook.com/ministerstwo.edukacji/3808973.

Przeczytaj także: „Farmaceuta pozwany za tabletkę «dzień po»?”, „Tabletka «dzień po» dla nastolatki – do zażycia przy farmaceucie” i „Tabletka «dzień po» – projekt rozporządzenia”.

Menedzer Zdrowia youtube
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.