Sejm

To oni odrzucili ustawę o jakości

Udostępnij:
Jednego głosu zabrakło rządzącym do przyjęcia ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta – jednomyślności nie było nawet w Prawie i Sprawiedliwości. Sześciu posłów nie uczestniczyło w posiedzeniu, a wśród wstrzymujących się były Józefa Szczurek-Żelazko i Anna Dąbrowska-Banaszek.
14 kwietnia w Sejmie zagłosowano za senacką uchwałą odrzucającą ustawę o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. 

W posiedzeniu uczestniczyło 448 posłów – za nieprzyjęciem uchwały Senatu było tylko 224, przeciw – 222, wstrzymało się 2, a 12 nie głosowało wcale.

Do wymaganej większości bezwzględnej, czyli 225 głosów – i tym samym przyjęcia ustawy – zabrakło jednego.

Wstrzymały się między innymi posłanki z Prawa i Sprawiedliwości – Anna Dąbrowska-Banaszek i Józefa Szczurek-Żelazko. Sześciu posłów PiS nie wzięło udziału w posiedzeniu – Jan Krzysztof Ardanowski, Lidia Burzyńska, Tadeusz Cymański, Marek Kuchciński, Jerzy Materna i Anna Maria Sierakowska.

Jak głosowali pozostali?

Udostępniamy wyniki głosowania w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Głosowanie nr 134 – 14 kwietnia 2023 r.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.