Wyślij
Udostępnij:
 
 

Tym razem bez strajków. Lekarze rodzinni aneksują umowy z NFZ

Źródło: BL, Porozumienie Zielonogórskie, forsal.pl
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 29.12.2015
 
 
Tym razem nie będzie problemów z dostępem do lekarzy rodzinnych po 1 stycznia. Porozumienie Zielonogórskie przyjęło warunki umów, które wcześniej przyjęła także Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.
- Na spotkaniu z Ministrem Zdrowia i Prezesem NFZ osiągnęliśmy porozumienie co do warunków umów POZ na 2016 rok – pisze zespół negocjacyjny Porozumienia Zielonogórskiego. - Znajdzie to odzwierciedlenie w zmianie zarządzeniapPrezesa NFZ dotyczącego Podstawowej Opieki Zdrowotnej (zmiany dotyczą spraw merytorycznych, organizacyjnych i finansowych). Umowy będą aneksowane do 30 czerwca 2016 roku.

W podstawowej opiece zdrowotnej kontrakty będą przedłużone na pół roku.

Doktor Joanna Zabielska-Cieciuch, ekspert Federacji Porozumienie Zielonogórskie, poinformowała, że, zgodnie z zawartym porozumieniem, mniej będzie biurokracji w zakresie sprawozdawczości, która została uproszczona. Uzgodniono również prostsze przekazywanie informacji dotyczących podwyżek dla pielęgniarek.

- Ponadto, od 1 stycznia, pacjenci, których elektroniczny system weryfikacji ubezpieczonych nie identyfikuje, mogą złożyć oświadczenie ważne przez pół roku. Teraz oświadczenie pacjenta pozwalało na bezpłatnie leczenie przez 3 miesiące – pisze "Forsal.pl".
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe