Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Ustawa o finansowaniu in vitro – Sejm zdecydował ►

Udostępnij:
Politycy zdecydowali, co z obywatelskim projektem ustawy wprowadzającym finansowanie procedury in vitro – wniosek o odrzucenie projektu przepadł.
28 listopada w sejmowym głosowaniu wzięło udział 441 posłów. Za odrzuceniem wniosku posłów Konfederacji, który padł podczas pierwszego czytania, były 94, przeciw 304, a wstrzymały się 43 osoby.

Fragment posiedzenia do obejrzenia poniżej.Posiedzenie w całości dostępne jest na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/posiedzenie1.

Więcej o wynikach głosowania na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/glosowanie31.

W związku z nieprzyjęciem wniosku o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu projektem ustawy politycy zajmą się podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia.

Co w ustawie?
W projekcie zapisano, że minister zdrowia miałby opracować, wdrożyć, zrealizować i sfinansować program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności obejmujący procedury medyczne wspomaganej prokreacji, w tym zapłodnienie pozaustrojowe – minimalne finansowanie programu pochodzące z budżetu państwa ma wynosić corocznie nie mniej niż 500 mln zł.

Szczegóły? Udostępniamy projekt w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.