Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marta Marchlewska-Wilczak/Kancelaria Senatu

Ustawa o minimalnych wynagrodzeniach z poprawkami ►

Źródło: Senat
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 11.06.2021
 
 
98 senatorów przegłosowało ustawę o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia z trzema poprawkami wniesionymi przez przedstawicieli senackiej Komisji Zdrowia – nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał. Co wynika z zaproponowanych przepisów?
Zgodnie z pierwsza poprawką współczynniki pracy ustala się na poziomie:
– 1,7 dla lekarzy z drugim stopniem specjalizacji,
– 1,4 dla lekarzy z pierwszym stopniem specjalizacji,
– 1,2 dla lekarzy bez specjalizacji, innych pracowników wykonujących zawód medyczny albo farmaceutów, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych z wyższym wykształceniem i specjalizacją oraz pielęgniarek z tytułem magistra i specjalizacją,
– 1,1 dla pielęgniarek z tytułem magistra i ratowników z licencjatem,
– 1 dla lekarzy stażystów, innych pracowników wykonujących zawód medyczny albo farmaceutów, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych z wyższym wykształceniem i bez specjalizacji, pielęgniarek z tytułem licencjata,
– 0,9 dla pielęgniarek bez tytułu specjalisty, fizjoterapeutów lub pracowników działalności podstawowej ze średnim wykształceniem, ratowników medycznych.

Druga poprawka zakłada, że w przypadku gdy pracownik podniesie kwalifikacje, podmiot medyczny jest zobowiązany przeliczyć współczynnik pracy od kolejnego miesiąca od udokumentowania podniesienia kwalifikacji.

Trzecia poprawka ma charakter porządkujący.

Głosowanie, które odbyło się wieczorem 10 czerwca, poprzedziły rozmowy senatorów i wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego.

O czym mówiono?Przeczytaj także: „Poprawki do ustawy o wynagrodzeniach minimalnych”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe