Wyślij
Udostępnij:
 
 

We Wrocławiu powstanie Breast Unit

Źródło: UMWD,KG
Redaktor: Kamila Gębska |Data: 01.06.2015
 
 
W przyszłym roku we Wrocławiu powstanie nowoczesny oddział kompleksowego leczenia raka piersi – Breast Unit. Koszt inwestycji to około 20 mln zł, które w całości będą pochodzić ze środków własnych Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
O tym, jak nowa jednostka powstająca przy Dolnośląskim Centrum Onkologii będzie funkcjonować mówiono podczas konferencji prasowej.

Breast Unit, to nowoczesny system diagnozowania i leczenia raka piersi na wszystkich etapach choroby – od samej diagnozy, przez operację, radioterapię, chemioterapię, aż do pomocy chirurga plastycznego i rehabilitanta. Tak kompleksowe leczenie, opierające się na współpracy interdyscyplinarnego zespołu terapeutycznego, zapewnia przede wszystkim wysoką skuteczność walki z nowotworem piersi.

– Istotą formuły Breast Unit jest sprawność i kompleksowość działań medycznych. Czas – od sprawnej, pogłębionej diagnostyki, do operacji wynosi 14 dni. Jest to rezultatem precyzyjnego działania zespołu lekarskiego, podejmującego się kompleksowego i najszybszego leczenia raka piersi u kobiet, dzięki objęciu pacjentek opieką interdyscyplinarnego zespołu medycznego – chirurgów, radiologów i terapeutów – powiedział Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Wśród dolnośląskich onkologów program Breast Unit jest znany – jako forma całościowego leczenia – i jest stopniowo wprowadzana w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Teraz przyszedł czas na zapewnienie odpowiednich warunków lokalowych, dzięki którym program będzie mógł być realizowany w całości.

Zgodnie z założeniami nowy moduł Breast Unit ma powstać na terenie DCO przy pl. Hirszfelda we Wrocławiu. Znajdą się w nim nowe sale dla pacjentek, gabinety zabiegowe i diagnostyczne. Powstanie oddziału jest warunkiem do tego, aby system leczenia raka piersi spełniał wszystkie standardy. Leczenie w jednym miejscu przez najlepiej przygotowanych do tego lekarzy gwarantuje efektywność działań przy możliwie najmniejszym okaleczeniu fizycznym oraz w optymalnym czasie i komforcie.

Koszt inwestycji to ok. 20 mln zł, które w całości będą pochodzić ze środków własnych DCO. Teraz trwa przygotowywanie dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy. Uruchomienie nowego oddziału zaplanowano na rok 2016.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.