Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wojciech Matusewicz: Samorządowcy coraz lepiej konstruują programów polityki zdrowotnej
 
Działy: Aktualności
W tym roku AOTMiT zaopiniowała już 140 programów polityki zdrowotnej, podczas gdy w całym 2016 roku było ich 240. Wojciech Matusewicz, prezes AOTMiT przyznał, że wzrost liczby pozytywnych opinii projektów wiąże się między innymi z poprawą ich jakości. - Samorządowcy coraz lepiej konstruują je pod względem skuteczności i zgodności z potrzebami zdrowotnymi mieszkańców - mówi Matusewicz.
Matuszewicz w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że zaczynają się też pojawiać programy multikomponentowe, które skupiają się na kompleksowych działaniach skierowanych do dużych populacji, co może się przełożyć na poprawę zdrowia lokalnych społeczności.

- Ułatwieniem dla samorządowców będą rekomendacje agencji dla programów polityki zdrowotnej, które po wejściu w życie nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, tzw. ustawy pilotażowej, publikowane będą w Biuletynie Informacji Publicznej AOTMiT - przyznał Matusewicz.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe