Wyślij
Udostępnij:
 
 
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Zbigniew Terek: Aneksy do umów wysłaliśmy wcześniej niż zazwyczaj

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 28.10.2020
 
 
Mazowiecki oddział wojewódzki NFZ przesłał do 145 świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej aneksy do umów, które kończą się 31 grudnia 2020 r., przedłużające czas ich obowiązywania do 30 czerwca 2021 r. – Wysłaliśmy je wcześniej, bo chcemy mieć pewność zabezpieczenia świadczeń po 1 stycznia 2021 r. – wyjaśnia dyrektor oddziału mazowieckiego Zbigniew Terek.
Dyrektor Terek przyznaje, że płatnikowi zależy na jak najszybszym podpisaniu aneksów, aby uczestnicy systemu opieki zdrowotnej mogli skupić się na zadaniach związanych z leczeniem.

– Bezpieczeństwo mazowieckich pacjentów jest dla nas najważniejsze, a pandemia COVID-19 sprawia, że zapewnienie dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej jest dla nas kluczowe. Dlatego liczymy, że przesłana propozycja przedłużenia umów o pół roku spotka się z akceptacją świadczeniodawców – mówi dyrektor Zbigniew Terek.

W województwie mazowieckim umowy z większością lekarzy rodzinnych mają charakter bezterminowy – na łączną liczbę 687 umów jest ich 542. Termin obowiązywania pozostałych upływa 31 grudnia 2020 r.

Przeczytaj także: „Mniej robiliście, więcej dostaliście”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe