iStock

Zdrowie po wyborach – polityczne rozmowy podczas Wizji Zdrowia

Udostępnij:
Cykl „Zdrowie po wyborach” okazał się sukcesem redakcyjnym – wywołał dyskusje nie tylko w internecie, wypowiedzi naszych rozmówców cytowano w mediach ogólnokrajowych, dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować go w formie sesji podczas połączonych konferencji Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz Hospital & Healthcare Management.
W lipcu rozpoczęliśmy cykl „Zdrowie po wyborach”. Zapytaliśmy przedstawicieli partii politycznych o ich plany dotyczące systemu ochrony zdrowia. Te propozycje ocenili eksperci. Wszystko po to, aby czytelnicy „Menedżera Zdrowia” mogli świadomie i odpowiedzialnie podjąć decyzję podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Nasz cykl okazał się sukcesem redakcyjnym – wywołał dyskusje nie tylko w internecie, wypowiedzi naszych rozmówców cytowano w mediach ogólnokrajowych. Tematy wyszły poza naszą branżę, były polemiki i kontrowersje, dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować akcję w formie sesji podczas połączonych konferencji Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz Hospital & Healthcare Management.

Panel „Zdrowie po wyborach – pomysły na usprawnienie systemu ochrony zdrowia” odbędzie się 2 października w godz. 10–11.15.

Udział w dyskusji potwierdzili:
– Urszula Demkow, doradca do spraw medycznych Polski 2050 Szymona Hołowni,
– Dariusz Klimczak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego,
– Wojciech Konieczny, senator Lewicy,
– Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji,
– Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej,
– Bolesław Piecha, poseł Prawa i Sprawiedliwości,
– Andrzej Sośnierz, poseł koła Polskie Sprawy.

O czym porozmawiamy?

Poprosimy polityków o podanie trzech najważniejszych działań, które ich zdaniem mogłyby usprawnić funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia.

Spytamy, czego brakuje bardziej w systemie – pieniędzy czy organizacji, jaki odsetek produktu krajowego brutto powinien być wydawany na zdrowie, co robić, aby przedstawiciele zawodów medycznych nie wyjeżdżali za granicę, w jaki sposób skrócić kolejki do lekarzy, czy współpłacenie za świadczenia medyczne poprawiłoby finanse w ochronie zdrowia i sytuację chorych, a także co zrobić, aby Polska była bezpieczna lekowo.

Dyskusji przysłuchiwać się będą prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski i prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego Krzysztof Kopeć, którzy recenzują zapowiedzi polityków i dopytają ich o ważne dla ich środowisk sprawy.

Moderatorem sesji będzie Janusz Michalak, redaktor naczelny „Menedżera Zdrowia” i prezes wydawnictwa Termedia.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej: www.termedia.pl/KONGRES-WIZJA-ZDROWIA-HOSPITAL-MANAGEMENT.

Wszystkie materiały z cyklu „Zdrowie po wyborach” są dostępne po kliknięciu w poniższy baner.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.