Jakub Orzechowski/Agencja Wyborcza.pl

Żegnamy prof. Tomasza Zubilewicza

Udostępnij:

20 czerwca 2024 r. zmarł prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz, wieloletni kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie – profesor był nie tylko wspaniałym lekarzem i cenionym specjalistą, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem. 

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz rozpoczął pracę w USK nr 1 w 1994 r., zajmując kolejno stanowiska młodszego asystenta, asystenta, starszego asystenta. Od 2010 r. pełnił obowiązki ordynatora Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii, od listopada 2011 r. do połowy 2022 r. był kierownikiem Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii USK nr 1. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 22 marca 2018 r.

Tomasz Zubilewicz był specjalistą drugiego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, specjalistą chirurgii naczyniowej oraz specjalistą angiologii. Wieloletnią pracę w szpitalu łączył z działalnością naukową i kształceniem studentów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Profesor był nie tylko wspaniałym lekarzem i cenionym specjalistą, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem, który z pełnym zaangażowaniem ratował ludzkie życie. Uprzejmy i życzliwy, pozostawił w szpitalu wielu przyjaciół i znajomych, którym będzie go bardzo brakowało...

Pożegnanie profesora odbędzie się 25 czerwca o godz. 13 w kaplicy cmentarnej przy ul. Unickiej w Lublinie.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.