Twitter

Żołnierze dla orkiestry

Udostępnij:
Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że Wojsko Polskie znów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Władysław Kosiniak-Kamysz napisał na Twitterze, że „Wojsko Polskie znów zagra z Fundacją WOŚP pod hasłem «Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!»”.

Szef resortu zachęcił też wszystkie jednostki wojskowe w kraju i w polskich kontyngentach, aby „włączyć się w tę piękną akcję”.

– Razem możemy zrobić więcej dla tych, którzy potrzebują wsparcia! – dodał wicepremier, kończąc wpis symbolem czerwonego serca.Płuca po pandemii
Tematem zaplanowanego na 28 stycznia 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą „Płuca po pandemii”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowej, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.