Jak radzić sobie z konsekwencjami niekontrolowanego, opornego i złośliwego nadciśnienia tętniczego?

Udostępnij:
Zachęcamy do udziału – w poniedziałek 22 kwietnia – w bezpłatnym webinarze pod tytułem „Trudne pytania w hipertensjologii”. Skondensowana dawka wiedzy z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości, z którymi na co dzień zmagają się lekarze w swoich gabinetach.
Nadciśnienie tętnicze to poważne schorzenie, które może prowadzić do wielu powikłań, takich jak choroby serca, udar mózgu czy niewydolność nerek. Jeśli jest oporne i złośliwe, koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem w celu oceny najlepszej opcji leczenia, w tym terapii farmakologicznej, procedur interwencyjnych czy zmiany stylu życia. Ważne jest, aby natychmiast podejmować działania w celu kontrolowania nadciśnienia tętniczego, zmniejszając tym samym ryzyko powikłań zdrowotnych i poprawiając jakość życia.

Edukacja pacjenta odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu opornym i złośliwym nadciśnieniem tętniczym. Pacjenci dobrze poinformowani są bardziej skłonni do podejmowania właściwych decyzji dotyczących swojego zdrowia i leczenia. Dlatego też istotne, aby lekarze i personel medyczny poświęcali odpowiednią uwagę edukacji pacjenta na temat tego schorzenia.

Na trudne pytania związane z niekontrolowanym, opornym i złośliwym nadciśnieniem tętniczym odpowiedzą podczas webinaru dr n. med. Anna Szymańska-Chabowska, adiunkt w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej Uniwersytetu im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, prof. dr hab. n. med. Andrzej Januszewicz, kierownik Kliniki Nadciśnienia Tętniczego w Państwowym Instytucie Badawczym Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Narkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego, kierownik Katedry i Kliniki Hipertensjologii, Angiologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Szczegółowy program pod linkiem poniżej!

ZOBACZ PROGRAM


Zarejestruj się już dziś!

REJESTRACJA
 

Kierownictwo naukowe e-Akademii NT

 •  
  prof. dr hab. n. med.
  Andrzej Januszewicz
 • Aleksander Prejbisz
  prof. dr hab. n. med.
  Aleksander Prejbisz
 • Piotr Dobrowolski
  prof. dr hab. n. med.
  Piotr Dobrowolski
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.