Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta

Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV jeszcze w tym roku. Tak, to możliwe ►

Autor: Iwona Kazimierska |Data: 01.02.2022
 
 
– Bardzo mnie cieszy, że minister Maciej Miłkowski zadeklarował dziś podczas naszego panelu, że jeszcze w tym roku rozpocznie się program bezpłatnych szczepień przeciwko HPV. To bardzo ważna deklaracja i trzeba ją pochwalić – powiedział prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.
Możliwość wyboru rodzaju szczepionek przeciwko HPV zdaniem prof. Maciejczyka miałaby wpływ na pozytywną decyzję rodziców o szczepieniu swoich dzieci. – W tej chwili są dostępne szczepionki dwu-, cztero- i dziewięciowalentne. Dla swoich dzieci wybrałem dziewięciowalentną, ale jeżeli dwu- i czterowalentne będą dostępne bezpłatnie, to jest to absolutnie fantastyczna wiadomość. Jeżeli ktoś chce dopłacić i zapewnić dziecku szczepionkę dziewięciowalentną, ta opcja powinna być również dostępna. Bo trzeba pamiętać, że szczepionki o większej walentności zabezpieczają nie tylko przed zachorowaniem na raka szyjki macicy – skomentował prof. Maciejczyk.

Dlaczego jest nam potrzebny program bezpłatnych szczepień przeciwko HPV? – mówili o tym uczestnicy panelu „Czy w 2022 r. Polki otrzymają bezpłatny dostęp do szczepień przeciwko HPV” podczas konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022. Konferencja odbyła się 26 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie. Relacja z panelu ukaże się na portalu Termedia, a także w najbliższym wydaniu „Kuriera Medycznego”.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.