Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
GUMed

Co mówią wytyczne o stosowaniu chirurgii małoinwazyjnej w ginekologii onkologicznej

Źródło: II Praktyczny Gabinet Ginekologiczny
Autor: Monika Stelmach |Data: 23.06.2021
 
 
Prof. Dariusz Wydra przekonuje, że chirurgię małoinwazyjną warto wykorzystywać w terapii nowotworów narządów płciowych, chociaż nie w każdym przypadku jest taka możliwość. Kiedy sięgnąć po te techniki operacyjne, wskazują najnowsze rekomendacje towarzystw naukowych.
W Klinice Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej UCK w Gdańsku ponad 60 proc. zabiegów odbywa się metodami małoinwazyjnymi. Nie każdy nowotwór można jednak operować laparoskopowo. W najnowszych wytycznych polskich i światowych towarzystw naukowych opisano zasady wyboru technik operacyjnych, w tym małoinwazyjnych. Prof. dr hab. Dariusz Wydra, kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej GUMed, omawia najważniejsze z nich.
Wykład „Nowotwory żeńskich narządów płciowych - operować laparoskopowo, tak czy nie" został zaprezentowany podczas konferencji II Praktyczny Gabinet Ginekologiczny Wydawnictwa Termedia.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe