Specjalizacje, Kategorie, Działy

Konferencje onkologiczne w II półroczu - już dziś zaplanuj swój udział

Udostępnij:

Wydawnictwo Termedia już teraz zaprasza na pięć konferencji tematycznych, które odbędą się w terminie od września do grudnia. Zaczynamy zaraz po wakacjach VIII KONFERENCJĄ RAK PIERSI ONKOLOGIA I PLASTYKA (6 i 7 września)To jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce! Zaproszeni eksperci przedstawią najważniejsze zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem raka piersi. Autorytety medyczne, a jednocześnie praktycy prezentować będą najnowsze techniki w chirurgii, mikrochirurgii i endoskopii. W tym roku w trakcie konferencji pojawią się też dwie wyjątkowe sesje: prawnicy opowiedzą o niezwykle aktualnych aspektach wykorzystania AI w procesie diagnozowania i leczenia pacjenta, a architekci przyjrzą się inwestycjom i projektowaniu w ochronie zdrowia. Kierownikiem naukowym konferencji jest dr hab. n. med., prof. UZ Dawid Murawa.

ZAREJESTRUJ SIĘ


Wraz z doskonaleniem technik operacyjnych coraz więcej mówi się też o prehabilitacji, czyli kompleksowym przygotowaniu pacjenta do zabiegu. 4 i 5 października zapraszamy na konferencję PREHABILITCJA 2024 – WIEMY, ŻE TAK, PYTANIE, JAK? 
Dzięki odpowiedniemu podejściu do chorego i właściwym procedurom można leczyć skuteczniej i zwiększyć szanse szybkiego powrotu do zdrowia. W trakcie spotkania specjaliści podpowiedzą, jak żywić pacjenta onkologicznego, jak przeciwdziałać zakażeniu miejsca operowanego, kiedy i jak rozpoznać niedożywienie, czy jak rozmawiać o nałogach.

REJESTRACJA


W połowie listopada zapraszamy do Bydgoszczy na XIII KONFERENCJĘ NAUKOWO-SZKOLENIOWĄ RAK ODBYTNICY – CZEGO JESZCZE NIE WIEMY? Kierownikiem naukowym tego wydarzenia jest prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski.


Chirurdzy, onkolodzy kliniczni, radioterapeuci oraz gastroenterolodzy porozmawiają o wciąż zmieniającym się leczeniu raka odbytnicy. Nie zabraknie ciekawych dyskusji oraz prezentacji przypadków z codziennej pracy klinicznej. W programie m.in.: radykalne leczenie chorych na raka odbytnicy,  leczenie skojarzone raka odbytnicy – przypadki kliniczne, prehabilitacja w raku odbytnicy,  chirurgia małoinwazyjna w leczeniu raka odbytnicy.


REJESTRACJA


Końcówka roku to dwie konferencje w Krakowie. Na pierwszą z nich – NOWOTWORY WIEKU PODESZŁEGO – zapraszają prof. dr hab. n. med. Antoni Szczepanik i prof. dr hab. n. med. Rafał Stec, którzy zwracają uwagę, że
w przypadku seniorów standardowe wytyczne leczenia guzów litych często zawodzą.


Podczas konferencji odpowiemy na pytania: • czy badania kliniczne w populacji po 65. roku życia są potrzebne? • jak przeprowadzać rozległe operacje onkologiczne u pacjentów po 65. roku życia? Spojrzymy też okiem geriatry i zastanowimy się, jakich narzędzi oceny używać u chorych onkologicznych w wieku podeszłym.


REJESTRACJA


Cykl konferencji zakończymy w grudniu na TOP ONCOLOGICAL TRENDS – unikatowej konferencji edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, podsumowującej 2024 rok w onkologii.


Nasze spotkanie charakteryzuje kompleksowe i praktyczne podejście, obejmujące prawidłowe ścieżki leczenia chorych na nowotwory, jak również rzadziej poruszane tematy, niezbędne zarówno dla młodych onkologów w trakcie szkolenia, jak i dla doświadczonych kolegów. Wśród wybranych tematów znajdą się: • leczenie systemowe nowotworów skóry • panele poświęcone leczeniu raka przewodu pokarmowego, nowotworu płuca, układu moczowego, raka piersi i onkologii ginekologicznej • nowotwory głowy i szyi: state-of-art • rak trzustki i dróg żółciowych – nowości w leczeniu • cykl varia poświęcony m.in. diagnostyce i leczeniu nowotworów grasicy.

ZAREJESTRUJ SIĘ


 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.