Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Onkologiczny skandal korupcyjny w USA

Źródło: Medscape
Autor: Marta Koblańska |Data: 06.05.2020
 
 
Specjaliści z Florida Cancer Specialists & Research Institute, jednego z największych centrów onko-hematologicznych w stanie, zostali ukarani karą antymonopolową w wysokości 100 mln dolarów.
Co się stało? Przez blisko 20 lat FSC z siedzibą w Fort Myers zawierało sprzeczne z zasadami konkurencji nielegalne umowy w celu podzielenia usług leczenia raka z innym ośrodkiem w hrabstwach Collier, Lee i Charlotte w południowozachodniej Florydzie. Takie informacje przekazał Departament Sprawiedliwości. Chodziło o leczenie chemioterapią w FSC oraz radioterapią w innych, nienazwanych grupach onkologicznych.

Przychody FSC osiągnęły kwotę prawie 1 mld dolarów za leczenie prowadzone w sposób nielegalny. Umowa pozwoliła FSC na działanie z zasadami „minimalnej konkurencji” w latach 1999 do przynajmniej 2016 roku.

- Przez prawie dwie dekady, FSC oraz partnerzy zgodzili się na oszustwa poprzez limitowanie opcji terapeutycznych dostępnych dla chorych na raka w celu zarabiania na tym nielegalnych pieniędzy – powiedział Makan Delrahim, asystent prokuratora generalnego w Departamencie Sprawiedliwości.

FSC zgodziło się również zapłacić stanowi 20 mln dolarów w celu ustalenia kwestii związanych z antykorupcyjnym śledztwem cywilnym.

FSC operuje w oparciu o 100 biur i pracuje w nim ponad 200 stanowych lekarzy, jest jednym z największych centrów onkologicznych i hematologicznych na Florydzie.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe