Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Jędrzejczak: Niezbędne jest rozwijanie ośrodków uniwersyteckich, które zajmą się kompleksową terapią onkologiczną
Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 21.03.2018
 
 
- Potrzebujemy dostosowania leczenia onkologicznego do demografii, a tymczasem centra onkologii koncentrują się na leczeniu jednej choroby, jaką jest nowotwór. Polsce potrzebny jest rozwój ośrodków uniwersyteckich zajmujących się kompleksowym leczeniem chorych onkologicznie - przyznał prof. Wiesław W. Jędrzejczak.
- Na Zachodzie stawia się na ośrodki akademickie zapewniające szeroki wybór specjalistów i potrafią leczyć zarówno raka jak i choroby mu towarzyszące, co ma znaczenie przy terapiach toksycznych stosowanych w onkologii. W Polsce również zmieniła sie charakterystyka pacjenta onkologicznego. Nie jest to już osoba młodą, której jedynym problemem jest nowotwór, ale ludzie starsi, którzy potrzebują leczenia wielu chorób jednocześnie - powiedział prof. Jędrzejczak.

Rozmowa Marty Koblańskiej z prof. Wiesławem W. Jędrzejczakiem, która odbyła się w sobotę (17 marca) podczas "Top Medical Trends", do obejrzenia poniżej:

Przeczytaj także: "Maciejczyk: Powstanie Narodowego Instytutu Onkologii to sposób na chaos".
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe