Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Krzysztof Bujko podczas gali wręczenia nagrody ESTRO (pierwszy z prawej)

Prof. Krzysztof Bujko z nagrodą ESTRO

Źródło: NIO PIB
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 22.09.2021
 
 
Prof. Krzysztof Bujko z Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie otrzymał nagrodę Europejskiego Towarzystwa Radioterapii i Onkologii za całokształt pracy i znaczący wkład w rozwój radioterapii.
W historii European Society for Radiotherapy and Oncology (ESTRO) prof. Krzysztof Bujko jest jedynym – poza prof. Bogusławem Maciejewskim – nagrodzonym radioterapeutą pracującym w Polsce.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Bujko urodził się w 1951 roku. W 1977 roku uzyskał I stopień specjalizacji z patomorfologii. Od 1978 roku do chwili obecnej pracuje jako radioterapeuta w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Specjalizację z radioterapii uzyskał w 1983 roku. W 1990 roku odbył kilkumiesięczne szkolenie praktyczne w USA i wziął udział w krótkich szkoleniach w Brukseli, Londynie, Aarhus i Uppsali. W trakcie pracy zawodowej główne zainteresowania profesora skupiały się na radioterapii nowotworów odbytnicy i kanału odbytu.

W 2008 roku otrzymał tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Prof. Bujko jest autorem 135 publikacji zarejestrowanych w bazie Scopus. Łączna liczba cytowań wynosi około 5000, a indeks Hirscha – 42 wg bazy Google Scholar.


 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe