Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sejm

Szczegóły likwidacji limitów w AOS – sejmowa Komisja Zdrowia ►

Źródło: Sejm
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 17.03.2021
 
 
– Przygotowujemy się do rezygnacji z limitów w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej. Nie jest to kwestia lat, ale tygodni czy miesięcy, w zależności od rozwoju sytuacji – poinformował dyrektor Departamentu Lecznictwa Ministerstwa Zdrowia Michał Dzięgielewski podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, która zajmowała się kontraktowaniem poradni specjalistycznych niezbędnych do opieki koordynowanej.
Dzięgielewski dopytywany o termin, kiedy limity zostaną zniesione, odpowiedział, że „byliśmy już dość blisko tego, tylko zaskoczyła nas trochę trzecia fala pandemii”.

– Rozbudowywanie świadczeń opieki zdrowotnej, kiedy mówimy tak naprawdę o konieczności pozyskiwania personelu do świadczeń covidowych, uznaliśmy za troszkę zbyt wczesne – powiedział. – Mimo to właściwie jesteśmy do tego uwolnienia gotowi, więc to nie jest kwestia lat, raczej tygodni bądź miesięcy, w zależności od tego, jak będzie się rozwijać sytuacja – dodał Dzięgielewski. Podkreślił jednocześnie, że „uwolnienie limitów nie oznacza, że każda poradnia przyszpitalna, która udziela świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, będzie z urzędu będzie mogła te świadczenia rozliczać i robić”. 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe