ONKOLOGIA
Terapia wspomagająca
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Zalecenia w stanie epidemii SARS–CoV–2 dla zespołów domowej opieki paliatywnej i hospicjów domowych

Źródło: Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej
Autor: Monika Stelmach |Data: 28.04.2020
 
 
Kiedy można skorzystać z teleporady w przypadku pacjentów paliatywnych, a kiedy konieczny jest kontakt z chorym? W jaki sposób chronić przez zakażeniem SARS–CoV–2 pacjenta, ale i lekarza czy pielęgniarkę? Na te inne pytania odpowiadają specjaliści w opracowanych zaleceniach na czas epidemii.
- Zalecenia powstały w celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji wirusem SARS–CoV–2 poprzez ograniczanie kontaktów z pacjentami przebywającymi w domach, w ramach realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka paliatywna i hospicyjna udzielanych w Hospicjum Domowym oraz w Poradni Medycyny Paliatywnej. W przypadku kontynuacji opieki, możliwa jest realizacja porad i wizyt z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności, o ile ten sposób postępowania nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia pacjenta - czytamy w uzasadnieniu rekomendacji.


Pełna treść dokumentu: „Zalecenia w stanie epidemii wirusa SARS–CoV–2 wywołującego chorobę COVID–19 dla Zespołu domowej opieki paliatywnej/Hospicjum Domowego”