Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
"Farmakoterapia chorób serca w podstawowej opiece zdrowotnej" już wkrótce na rynku
Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 04.04.2019
 
 
Niebawem w sprzedaży ukaże się książka "Farmakoterapia chorób serca w POZ" pod redakcją prof. nadzw. Rafała Dąbrowskiego i prof. Hanny Szwed. Słowo komentarza przygotował prof. Piotr Hoffmann. Co mówi o projekcie jego autor i jakie ciekawe rozdziały znajdą w publikacji lekarze?
- Lepiej zapobiegać, niż leczyć - ta zasada przyświecała nam przy tworzeniu monografii. Mamy nadzieję, że będzie drogowskazem dla państwa, lekarzy, w bardzo ważnej dziedzinie, jaką jest podstawowa opieka zdrowotna – ocenia prof. Rafał Dabrowski. Jak wskazuje, temat główny – farmakoterapia kardiologiczna – przedstawiony został w szerszym kontekście klinicznym.

Jak informuje autor projektu, rozdziały w książce zostały uporządkowanew kolejności historii naturalnej chorób sercowo-naczyniowych, począwszy od profilaktyki pierwotnej (zwalczania czynników ryzyka), poprzez konkretne schorzenia - m.in. nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu czy niewydolność serca, po profilaktykę wtórną zdarzeń sercowo-naczyniowych. Jakie cele stawiali sobie autorzy i redaktorzy?

- Pragniemy pomóc państwu w codziennej pracy z pacjentami kardiologicznymi. Staraliśmy się przedstawić konkretne informacje wynikające z postępu wiedzy i sposoby właściwego postępowania. Załączone piśmiennictwo pozwala na dotarcie do bardziej szczegółowych informacji – podkreśla prof. Dąbrowski.

Na czym się koncentrowano?
- Skupiono się na leczeniu i lekach realnie dostępnych dla lekarzy i pacjentów. Mamy nadzieję, że książka stanie się podręcznym kompendium przydatnym w codziennej pracy. Zaproszenie do napisania rozdziałów przyjęli doświadczeni lekarze i naukowcy, eksperci w swoich dziedzinach, za co jesteśmy im wdzięczni i składamy specjalne podziękowania – podsumowuje prof. Dąbrowski.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe