Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

29 października Światowym Dniem Udaru Mózgu

Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 29.10.2020
 
 
Fundacja Udaru Mózgu i Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych łączą siły i w ramach kampanii społecznej STOP UDAROM zapraszają Polaków do podzielenia się specjalną wiadomością pod hasłem „ALERT UDAROWY”. Akcję popierają Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Nauk Neurologicznych.
Udar mózgu to stan zagrażający życiu, w którym liczy się błyskawiczna reakcja. Dlatego bardzo ważne jest, by jak najwięcej osób wiedziało, jakie mogą być symptomy. W przypadku ich wystąpienia liczy się czas i nawet w dobie pandemii należy niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe i zrobić wszystko co w naszej mocy, by udzielić szybkiej pomocy choremu.

Objawy udaru mózgu można zapamiętać dzięki prostemu rozwinięciu akronimu słowa UDAR: U jak utrudniona mowa, D jak dłoń / ręka opadająca, A jak asymetria ust i R - jak reaguj natychmiast! Dzwoń 999 lub 112! W tym roku podkreślamy także jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi, dzwoniąc pod numer alarmowy.

Co ok. 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Udar to choroba, która może dotknąć każdego – w każdym wieku, w każdym miejscu, w każdym czasie, także w dobie pandemii. Co roku udar mózgu zabija ok. 30 000 Polaków.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi akcji, dostępnymi na https://stopudarom.pl/o-kampanii/alert-udarowy/ oraz FB Stop Udarom, #alertudarowy.

>>>ZOBACZ #ALERT UDAROWY - Jacek Rozenek i organizatorzy kampanii STOP UDAROM zachęcają Polaków do przekazania wiadomości, która może uratować życie!.pdf<<<

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe