Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bożena Janicka negatywnie o projekcie zmiany wzorów deklaracji wyboru w POZ. Pisze do ministra Łukasza Szumowskiego
Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 27.09.2018
 
 
Lekarze PPOZ wskazują, że zmiany w deklaracjach wyboru w POZ uniemożliwią składanie jednej deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej ani funkcjonowania zespołu POZ. Dlatego w piśmie do ministra zdrowia argumentują, że proponowane przez resort zmiany nie służą ani pacjentom ani świadczeniodawcom POZ.
Według resortu zdrowia zmiana wzorów deklaracji świadczeniodawcy dokonywana jest „na wniosek środowiska pielęgniarek i położnych”. Zdaniem lekarzy PPOZ – nie leży ona ani w interesie pacjentów, którzy zmuszeni będą do wypełniania trzech deklaracji, ani w interesie świadczeniodawców poz, którzy będą zmuszeni do ich przechowywania.

– Deklaracja łączna (lekarz, pielęgniarka poz, położna poz) obok deklaracji oddzielnych w pełni realizuje oczekiwania wszystkich stron, zarówno środowiska medycznego jak i pacjentów. Dlatego wnioskujemy o niewprowadzanie zmiany do obecnego rozporządzenia, które ma obowiązywać już od 1 października 2018 roku. – uzasadnia Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Lekarze PPOZ podkreślają, iż powyższy projekt jest w sprzeczności z wcześniejszymi wnioskami składanymi przez Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe