SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bożena Janicka w gronie Lekarzy z Sercem, zwyciezcą prof. Jacek Łuczak
 
Działy: Aktualności
Bożena Janicka została wyróżniona za działalność społeczną i charytatywną na rzecz dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia oraz pomocy oraz społeczności lokalnej. Zwycięzcą profesor Jacek Łuczak, twórca hospicjum Palium w Poznaniu, założyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu, członek Królewskiego Londyńskiego Towarzystwa Lekarskiego.
W Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala pierwszej edycji konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi”. Konkurs zorganizował Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska. Kandydatów zgłaszali pacjenci oraz pracownicy służby zdrowia. Zwycięzcą został profesor Jacek Łuczak. Wyróżnienia otrzymali: Bożena Janicka- wieloletni lekarz rodzinny, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kazimierzu Biskupim, Prezes PPOZ oraz Marek Daniel, m. in. były wieloletni zastępca Dyrektora SP. ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, a ostatnio Dyrektor Medyczny Szpitala w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego S.A.

W zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazła się Bożena Janicka, lekarka rodzinna, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kazimierzu Biskupim, Prezes PPOZ oraz Marek Daniel, m. in. były wieloletni zastępca Dyrektora SP. ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, a ostatnio Dyrektor Medyczny Szpitala w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego S.A.

Odznaczenie „Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi” jest pierwszym przyznanym w tym roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolską Izbę Lekarską. Inicjatywa ma na celu promowanie działalności charytatywnej i społecznej lekarzy z Wielkopolski oraz nagrodzenie tych, którzy poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy.

Kandydatów zgłaszali pacjenci oraz przedstawiciele służby zdrowia. Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej doceniła lekarzy, którzy swą pracą inspirują do działania innych, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Bożena Janicka została wyróżniona za działalność społeczną i charytatywną na rzecz dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia oraz pomocy oraz społeczności lokalnej. Kapituła doceniła jej współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, za: zainicjowanie zbiórki środków dla dzieci z grupy ryzyka społecznego oraz promocję szczepień ochronnych.

– Moją największą pasją jest medycyna, niesienie pomocy w szczególności małym pacjentom, co zawodowo jest mi dane realizować od 30 lat. Z czasem dołączyła się kolejna pasja – prawo medyczne, polityka zdrowotna i jej obraz w Polsce, które spełniają moje aspiracje pozazawodowe. Tłem moich działań jest dom, rodzina i przyjaciele, którzy są moją ostoją i wyciszeniem, ale również dają mi siłę do samorealizacji... – mówi Bożena Janicka.

Patronem konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem” jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski lekarz społecznik i filantrop, dyrektor szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe