SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Cel: aktywność fizyczna. Co mówią wytyczne?
 
Działy: Aktualności
The Royal College of General Practitioners (RCGP) ogłosił, że jego priorytetem klinicznym na najbliższe kilka lat jest propagowanie aktywności fizycznej. Nadal temu zagadnieniu poświęca się niewiele uwagi.
Aż 55 procent biorących udział w ankiecie lekarzy rodzinnych, praktykujących pielęgniarek niedocenia znaczenia wytycznych rekomendujących aktywność fizyczną w UK. Choć respondenci uznają, że częścią ich pracy jest promowanie aktywności fizycznej, wielu wskazuje na brak czasu oraz zasobów w wywiązywaniu się z tego obowiązku.

Jak wynika z badania, choć wiedza na temat rekomendowanych poziomów aktywności jest przyzwoita, nadal większość lekarzy umniejsza znaczenie wytycznych, co sugeruje, że nie do końca proponują oni optymalne rozwiązania swoim pacjentom. Słaba jest znajomość prostych narzędzi do oceny aktywności fizycznej. Autorzy badania stwierdzają, że istnieje potrzeba rozwoju w tym obszarze.

Obecnie, brytyjskie rekomendacje zalecają osobom w wieku 19-64 lata zalecają tygodniowo przynajmniej 150 minut aktywności fizycznej na przykład jazdy na rowerze, energicznego spaceru lub co najmniej 75 minut innych bardziej wymagających ćwiczeń. Zaleca się także wzmacnianie mięśni przez co najmniej 2 dni w tygodniu oraz redukcje czasu spędzanego na siedząco. Także osoby w wieku 65 i więcej lat powinny ćwiczyć co najmniej dwa razy w tygodniu.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe