Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Czy POZ może liczyć na dodatkowe finansowanie koordynatorów?

Źródło: NFZ/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 02.10.2019
 
 
Na razie NFZ zwiększył finansowanie ich pracy w pilotażu obejmującym kilkadziesiąt z około 9 tys. praktyk. Jak szacuje NFZ koszty w samym IV kwartale 2019 roku wyniosą około 500 tys. zł. Czy cały POZ uzyska zwyżkę finansowania?
- To nierealne, bo Bank Światowy finansuje jedynie pilotaże, a NFZ nie przewiduje takich pieniędzy - komentuje Bożena Janicka.

Jak tłumaczy NFZ, skutek finansowy wynikający z wprowadzenia zmian dotyczy poszerzenia zakresu realizowanych zadań przez koordynatorów i związanego z tym zwiększenia wymiaru zatrudnienia o 0,25 etatu, a także z wprowadzenia do katalogu świadczeń w programie zarządzania chorobą dodatkowych usług. - A to i tak mało - przekonuje Bożena Janicka.

Zmiany wynikają ze zmiany harmonogramu realizacji umowy z Ministerstwem Zdrowia dotyczącej projektu pn. „Przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie do systemu opieki zdrowotnej organizacji opieki koordynowanej (OOK) Etap II Faza pilotażowa - model POZ PLUS” w części dotyczącej utworzenia Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analiz i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych, czyli cyfryzacji. Co ona tak naprawdę oznacza? Dodatkowe obowiązki dla lekarzy związane z obsługą elektroniczną gromadzonych danych i informacji o pacjentach.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe