SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Doc. Agnieszka Mastalerz-Migas: TMT uaktualnia wiedzę medyczną tym samym podnosząc standard opieki w POZ
Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 07.03.2018
 
 
Top Medical Trends to najważniejsze doroczne wydarzenie środowiska lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Oprócz pozycji tradycyjnych takich jak szeroki wybór tematyki w tym roku akcent zostanie położony na problem interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta - mówi doc. Agnieszka Mastalerz-Migas, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Czy inauguracja TMT będzie się różniła i czym tematycznie i oprawą od tych w poprzednich latach?
Nie. Planowana jest tradycyjnie uroczysta oprawa oraz wręczenie nagród im. Prof. Andrzeja Steciwko. To nieodłączna cecha kongresu. Oczywiście nie mogę zdradzić kto zostanie uhonorowany, ale mogę powiedzieć, że jak zawsze docenimy wybitne osobistości polskiej medycyny. Wykład inauguracyjny wygłosi za to wszystkim na pewno świetnie znany prof. Leszek Czupryniak, który świetnie puentuje wszystkie swoje wystąpienia.

Jakie najważniejsze zagadnienia zostaną przybliżone podczas kongresu? Na co warto zwrócić uwagę?
Kongres ma charakter intedyscyplinarny, poruszonych więc zostanie wiele zagadnień istotnych dla praktyka. Na pewno lekarze podstawowej opieki zdrowotnej będą interesować się zagadnieniami bliskimi im w codziennej pracy, czyli schorzeniami, z którymi spotykają się często. Nie zabraknie więc kardiologii, endokrynologii, diabetologii. Omówione zostaną kwestie związane z antybiotykoterapia tym bardziej istotne w dobie wzrastającej oporności bakterii na antybiotyki.

W programie zawarto interdysyplinarne podejścia do problemów w POZ. W jaki sposób tak prowadzone sesje mogą przyczynić się do poprawy standardu opieki?
Kongres dostarcza sporej dawki wiedzy, uaktualnia ją. Zazwyczaj jest tak, że postępowanie zgodne z aktualną wiedzą medyczną podnosi standard opieki. Podejście problemowe pozwoli na zapoznanie się z różnymi punktami widzenia na wybrane schorzenia oraz tym samym ułatwi ewentualne decyzje terapeutyczne, bo te będą podejmowane w oparciu o całościowy obraz problemu terapeutycznego oraz możliwości jego rozwiązania.

Czy atmosfera TMT wyróżnia kongres spośród innych konferencji i co jest jej wyznacznikiem?
TMT jest największym wydarzeniem szkoleniowym dla lekarzy rodzinnych i innych lekarzy POZ, a także wszystkich lekarzy, którzy pragną uaktualnić swoją wiedzę z różnych dziedzin. Atmosfera jest oczywiście wspaniała, o co dbają organizatorzy. Oprócz całej palety wykładów uczestnicy mają do dyspozycji stanowiska wystawowe, na których prezentowane są nowości produktowe. Podpisywane przez autorów są książki medyczne wspomagające praktykę lekarza rodzinnego. Przyjazna atmosfera przeplata się z naukowymi dyskusjami oraz możliwością bezpośredniego kontaktu z każdym z wykładowców.

Jaka jest wartość dodana TMT? Co najbardziej zachęca lekarzy do uczestnictwa w tym kongresie.
Na pewno interdyscyplinarność kongresu, to, że tak obszerna tematyka poruszana w jednym miejscu i czasie. Organizacja pozostawia wybór tych wykładów, które stanowią przedmiot największego zainteresowania uczestników. TMT gromadzi również najlepszych wykładowców o ogromnej wiedzy, ale również z darem jej przekazania.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe