Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jak oszacować koszty rozszerzonego katalogu badań diagnostycznych w POZ?
Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 11.01.2019
 
 
- Pozytywnie zaopiniowaliśmy planowane rozszerzenia diagnostyczne dla polskiego społeczeństwa, podkreślając konieczność wskazania i dookreślenia grup docelowych oraz dokonania poprawek w zakresie cen wykonywanych badań i ich urealnienie zgodnie z cenami obowiązującymi w laboratoriach - mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.
W związku z diagnostyką boreliozy i proponowanymi badaniami w tym zakresie PPOZ zgłosiło konieczność rozważenia wprowadzenia profilaktyki, czyli szczepień przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu.
Minister Zdrowia po wysłuchaniu uwag, jak również uzasadnień przedstawionych przez Departament Analiz i Strategii, uznał za zasadne ponowne przeanalizowanie omawianego projektu.

– Strony ustaliły konieczność dalszych prac nad powyższym zakresem tematycznym, po dokonaniu ponownej analizy przez resort zdrowia na podstawie zgłoszonych uwag i opinii – dodaje prezes PPOZ.

Uważamy, że konieczne jest także opracowanie rozliczania tych świadczeń – badań diagnostycznych jednostkowo w podstawowej opiece zdrowotnej ( nowe zadanie finansowane przez NFZ) oraz ponowne oszacowanie tego przedsięwzięcia i analiza możliwych finansowo rozwiązań w tym zakresie – mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe