SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jest kolejny numer "Lekarza POZ" a w nim nowe rekomendacje!
 
Działy: Polecamy
Na nowy numer "Lekarza POZ" czekali z niecierpliwością nie tylko lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Do tego mamy promocję prenumeraty czasopisma na przyszły rok!
Czytelnik znajdzie w bieżącym numerze m.in. nowe rekomendacje postępowania w mukowiscydozie (cystic fibrosis – CF) dla lekarzy POZ. Zespół autorów - ekspertów różnych dziedzin medycznych podaje w artykule „10 złotych zasad” opieki nad chorymi na CF. Stosowanie nowych zaleceń jest szansą na lepsze wyniki leczenia i dłuższe przeżycie polskich pacjentów. Jak dowodzą autorzy, obecnie w Polsce chorzy żyją średnio o 10 lat krócej niż np. w Wielkiej Brytanii. Potwierdzeniem tej tezy jest bardzo ciekawa, opublikowana również w tym numerze "Lekarza POZ" rozmowa z prof. Henrykiem Mazurkiem z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Ekspert przyznaje w wywiadzie, że możliwości leczenia mukowiscydozy nie są w Polsce w pełni wykorzystywane.

A jak wygląda leczenie nadciśnienia w praktyce lekarza POZ w świetle aktualnych wytycznych Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego? O tym piszą Wiesław Bryl i Michał Springer. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej ma odpowiedzialną rolę w diagnostyce, leczeniu i monitorowaniu pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Prawidłowe leczenie nadciśnienia tętniczego i całościowy nadzór nad chorym może w znaczący sposób zmniejszyć to ryzyko i liczbę związanych z nim zgonów.

Coraz częściej pacjenci zgłaszają się do podstawowej opieki zdrowotnej z powodu różnorodnych zaburzeń psychicznych, spośród których najczęstsze to zaburzenia snu, depresja i zaburzenia lękowe. Szacuje się, że to ok. 1/3 pacjentów. O tym jak rozpoznawać i leczyć depresję w praktyce lekarza POZ pisze Sławomir Murawiec.

To tylko wybrane artykuły z najnowszego numeru czasopisma. Zachęcamy do prenumeraty "Lekarza POZ" na rok 2018 rok. Promocja trwa do końca stycznia.

Więcej informacji na stronie czasopisma.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe