Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Medycyna estetyczna – na czym polega?

Redaktor: Patryk Dąbrowski |Data: 13.05.2022
 
 
Korzystanie z medycyny estetycznej cieszy się coraz większą popularnością. Pojawianie się nowoczesnych technik, preparatów i metod ich wykorzystania daje kolejne możliwości niwelowania niedoskonałości skóry. Ich efektem powinny być naturalnie wyglądająca poprawa wyglądu i wrażenie wypoczętej, zrelaksowanej i zadbanej twarzy.
Medycyna estetyczna to dziedzina pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Zaliczane do niej zabiegi wyróżniają się małą inwazyjnością lub nawet jej brakiem. Są przeprowadzane bez użycia skalpela, nie wiążą się z koniecznością długotrwałej rekonwalescencji.

Zabiegi nie są także wykonywane wyłącznie dla osób, których proces starzenia jest już widoczny. Korzystają z nich również osoby, które chcą zachować młodość na dłuższy czas lub borykają się z defektami skóry. Wykonują je zarówno osoby starsze, jak i młodzież czy nawet dzieci.

Obecnie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zgodnie z prawem może przeprowadzać jedynie lekarz posiadający prawo wykonywania zawodu. Na potrzeby rozwoju tej młodej gałęzi medycyny w naszym kraju stworzono podyplomowe studia dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej.

Tematy powikłań zabiegów estetycznych, najnowszych metod ich wykonywania oraz nowości w tej dziedzinie medycyny poruszone zostaną podczas kongresu West Aesthetic Show. II Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – unikalne techniki zabiegowe, która odbędzie się 11 i 12 czerwca w Boszkowie.

Wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny wydarzenia zapewnią eksperci, wśród nich najwybitniejsi specjaliści w zakresie medycyny estetycznej.

W trakcie wydarzenia przeprowadzone zostaną bezpłatne, praktyczne warsztaty Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej krok po kroku – 26 maja w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

10 czerwca (w dniu poprzedzającym kongres) odbędzie się również pierwszy założycielski zjazd nowego Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

STRONA WYDARZENIA