SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Niewydolność serca związana z ciążą coraz większym problemem w USA
 
Działy: Aktualności
Niewydolność serca stanowi wiodącą przyczynę powikłań oraz śmiertelności poporodowej. Odsetek zgonów związanych z ciążą podwoił się w USA między 1987 rokiem a rokiem 2011.
Badanie Uniwersytetu Illinois wskazuje, że kobiety znajdują się w grupie największego ryzyka niewydolności serca w ciągu 6 tygodni od porodu. Wyniki badania sugerują również, ze niewydolność serca jest znaczącym problemem klinicznym pośród relatywnie młodych kobiet w wieku reprodukcyjnym, w szczególności wśród tych, które mierzą się z jeszcze inna chorobą na przykład nadciśnieniem.

Badanie wykazało, że chociaż mniej niż 2 procent hospitalizacji związanych z ciążą ma miejsce w okresie poporodowym to prawie 60 procent hospitalizacji z powodu niewydolności serca związanej z ciążą odbyło się w tym samym czasie. Badacze wskazują na potrzebę ścisłego monitoringu kobiet wysokiego ryzyka przed ich wypisem ze szpitala po porodzie oraz w czasie 6 tygodni po porodzie. Zazwyczaj kobiety po porodzie są wypisywane ze szpitala w drugiej, trzeciej dobie.

Badanie analizowało ponad 50 mln hospitalizacji związanych z ciążą od 2001 do 2011 roku. Między 2001 a 2006 zanotowano wzrost o 7,1 procent każdego roku odnośnie diagnozy niewydolności serca pośród hospitalizowanych w okresie poporodowym. Odsetek ten potem ustabilizował się aż do ostatniego roku badania.
.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe