SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
PPOZ: Podwyżki dla pielęgniarek w POZ są trudne do zaplanowania, NFZ źle wyliczył kwoty
Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 31.10.2018
 
 
PPOZ domaga się odrębnego naliczania podwyżek dla pielęgniarek pracujących w POZ. Naliczenia zaproponowane w obecnym kształcie całkowicie odbiegają od rozliczeń w szpitalach i AOS, na dodatek są na mocy innego, odrębnego zarządzenia prezesa NFZ - uzasadnia Bożena Janicka, prezes PPOZ w piśmie skierowanym do Prezesa NFZ , Andrzeja Jacyny.
Zdaniem lekarzy i świadczeniodawców skupionych w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia komunikat opublikowany przez Centralę NFZ dotyczący „Zasad rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne”, powinien być uzupełniony o dodatkowe zapisy: „Zasady rozliczania świadczeń pielęgniarek i położnych w podstawowej opiece zdrowotnej”.

- Podstawowa opieka zdrowotna we wskazanych rozliczeniach - pomimo porozumienia z Ministrem Zdrowia oraz zebrania przez NFZ informacji o etatach pielęgniarek, położnych (zarówno tych deklaracyjnych, jak i bez deklaracji czyli pielęgniarek praktyki) - jest zupełnie inaczej potraktowana co do wartości podwyżek, które wynikają wprost z ilości deklaracji , nie zapewniając tym samym stałych kwot z NFZ na podwyżki wskazywane w porozumieniu. Podkreślamy, wzrost ten jest zmienny, niestały i trudny do zaplanowania - piszą lekarze PPOZ.

Ponadto Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia zwróciło się do Prezesa NFZ z prośbą o interwencję w oddziałach NFZ, które informują pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej również pielęgniarskie praktyki o kwotowych podwyżkach wynikających z porozumienia z Ministrem Zdrowia, a nie z faktycznych wyliczeń z posiadanych deklaracji, jak płaci NFZ.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe