Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Pięć dni na potwierdzenie przyjęcia miejsca specjalizacyjnego

Udostępnij:
350 lekarzy zostało zakwalifikowanych na dodatkowym etapie jesiennego postępowania kwalifikacyjnego na specjalizacje – przekazało Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.
Dodatkowy etap postępowania został uruchomiony w Systemie Monitorowania Kształcenia 24 listopada. Zakwalifikowany lekarz ma pięć dni na potwierdzenie przyjęcia miejsca specjalizacyjnego za pomocą SMK. Oznacza to, że do 29 listopada do godz. 23.59 lekarze mogą potwierdzić przyjęcie wariantu. Brak potwierdzenia uznaje się za ostateczne odstąpienie lekarza od postępowania kwalifikacyjnego.

W dodatkowym etapie postępowania kwalifikacyjnego biorą udział lekarze niezakwalifikowani do odbywania szkolenia specjalizacyjnego, którzy wskazali co najmniej jeden wariant wyboru obejmujący priorytetową dziedzinę medycyny w trybie rezydenckim i nie zostali zakwalifikowani na ten wariant w ramach pierwszego albo drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Do postępowania kwalifikacyjnego jesienią 2023 r. minister zdrowia wystawił 6262 rezydentury, a po dwóch etapach postępowania kwalifikacyjnego lekarze potwierdzili przyjęcie 3939 miejsc rezydenckich.

W jesiennym postępowaniu zostało złożonych 5438 poprawnych formalnie wniosków obejmujących chociaż jeden wariant rezydencki. Po zakończeniu dwóch etapów postępowania kwalifikacyjnego pozostały wolne 8663 miejsca szkoleniowe w dziedzinach priorytetowych (łącznie w trybie rezydenckim i pozarezydenckim).

W związku z tym, że 1499 lekarzy nie uzyskało żadnej kwalifikacji lub nie potwierdziło zaproponowanego wariantu, minister zdrowia postanowił podjąć decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego etapu postępowania kwalifikacyjnego, w którym zostało zakwalifikowanych 350 lekarzy.
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.