SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pilotaże POZ – dwa czy jeden? O zamieszaniu mówi Jacek Krajewski
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 13.03.2019
 
 
W trakcie realizacji jest pilotaż "POZ Plus". Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia", przekonuje, że potrzebny będzie także inny pilotaż, czyli "POZ OK". Temat będzie kontynuowany podczas konferencji "Top Medical Trends".
Skąd zastrzeżenia do pilotażu "POZ Plus"?
- Zanim odpowiem na to pytanie proszę pozwolić mi zadeklarować, że my nie mamy nic przeciw kontynuowaniu tego programu. Różnica zdań nie polega prostym odrzuceniu obecnej koncepcji i zastąpienia jej nową, my jesteśmy za kontynuacją prac. Uważamy, że firmy uczestniczące w "POZ Plus" wykonują ciężką prace, przecierają trudne szlaki, zbierają potrzebne dane, testują nowe rozwiązania, także informatyczne. Z dużą ciekawością czekamy na wyniki analiz i rezultaty. Ale zależy nam na uzupełnieniu tego pilotażu.

Uzupełnieniu? O co?
- Otóż trudno oprzeć się wrażeniu, że POZ Plus prowadzony jest przede wszystkim o firmy duże, rozbudowane. I obawiamy się, że wypracowane poprzez POZ Plus rozwiązania i recepty na problemy będą łatwe do wprowadzenia, najlepsze do zastosowania w firmach dużych, ale niezmiernie trudne do wprowadzenia w podmiotach mniejszych czy prywatnych praktykach. W Polsce tymczasem te mniejsze obsługują większość pacjentów. I do nich właśnie adresowana jest nasza propozycja przeprowadzenia "POZ OK".

Rozumiem, że na polskim rozdrobnionym rynku preferowanie rozwiązań łatwych do aplikacji jedynie w firmach dużych nie ma sensu?
- Ma sens, ale wymaga uzupełnienia o rozwiązanie dobre dla podmiotów mniejszych. To znacznie przyspieszy proces wprowadzania zasad koordynowanej ochrony zdrowia w całej Polsce naraz, z korzyścią dla wszystkich pacjentów.

Na jakim etapie są prace nad "POZ OK"?
- Jeszcze o tym debatujemy, rozmawiamy z funduszem i resortem. Zapraszamy też do tej debaty jak najszersze grono zainteresowanych. Okazją będzie choćby konferencja "Top Medical Trends". Będzie tam szereg paneli i wykładów poświęconych roli POZ, między innymi sesja "Po co nam opieka koordynowana? Odpowiedzi z polski i z zagranicy". Wykład rozpocznie się o godzinie 10, w niedzielę (24 marca). Serdecznie zapraszam.

Przeczytaj także: "Prezentujemy listę wykładowców "Top Medical Trends 2019".

Szczegółowe informacje dotyczące "Top Medical Trends 2019" znajdują się na stronie: www.termedia.pl/TopMedicalTrends2019.

Na konferencję można zarejestrować się na stronie: www.termedia.pl/TopMedicalTrends2019/Rejestracja
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe