SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Polacy odwiedzają lekarza POZ średnio 5,5 razy w roku. Opieka koordynowana w POZ ma skrócić kolejki do specjalistów
Źródło: NFZ/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 25.07.2018
 
 
Opieka koordynowana realizowana w pilotażu POZ prowadzonym przez NFZ i Bank Światowy ma przyczynić się do lepszych możliwości diagnostycznych poprzez m.in. rozszerzenie zakresu obowiązków lekarzy POZ. NFZ zakontraktował 45 placówek POZ do pilotażu.
Zdaniem Elżbiety Wójcik, lekarza rodzinnego z przychodni Żoliborz z Warszawy opieka koordynowana w POZ oferuje lekarzom większe możliwości w zakresie podejmowania leczenia oraz podejmowania decyzji, co ma w przyszłości przełożyć się na zmniejszenie kolejek do specjalistów.

Po wprowadzeniu modelu opieki koordynowanej do POZ przychodnie wprowadzą nowy model opieki w nadciśnieniu, cukrzycy typu 2, wybranych chorobach serca i tarczycy, chorobach stawów i bólach kręgosłupa.

Lekarze cytowani w materiale NFZ i Banku Światowego oczekują, że czas oczekiwania na badania specjalistyczne oraz wizytę u lekarza specjalisty znacznie się skróci.

Jak wynika z wypowiedzi Anny Kozieł z Banku Światowego realizacji pilotażu POZ podjęło się 45 placówek mających pod opieką 300 tys. pacjentów. Bank Światowy zamierza monitorować realizację pilotażu.

Jak informuje Andrzej Jacyna, prezes NFZ, pilotaż jest pierwszym takim zadaniem prowadzonym przez NFZ. Jak wskazuje, projekt ma na celu poprawę współpracy między lekarzami rodzinnymi a innymi świadczeniodawcami.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe