Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Polski program rehabilitacji po COVID-19 został doceniony w świecie

Źródło: PAP/Marek Szczepanik
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 22.12.2021
 
 
Szpital specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach został wpisany na listę TOP 100 najlepszych regionalnych przedsiębiorstw i organizacji w kategorii „medycyna i opieka zdrowotna” przez komitet organizacyjny nagrody „TOP-100. Achievements-2021” z siedzibą w Oksfordzie.
Jak poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, komitet organizacyjny tegorocznej nagrody „TOP-100. Achievements-2021” z siedzibą w Oksfordzie (Wielka Brytania) wpisał do rejestru czołowych placówek medycznych na świecie SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II. Nagrodę przyznano w rankingu TOP 100 najlepszych regionalnych przedsiębiorstw i organizacji w kategorii „medycyna i opieka zdrowotna”.

Szpital w Głuchołazach jako pierwszy w Europie uruchomił centrum rehabilitacji dla pacjentów po przebytym COVID-19. Placówka opracowała też autorski program pilotażowy rehabilitacji leczniczej po zakażeniu koronawirusem. Wszystkie te działania są skierowane m.in. na redukcję powikłań, poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, a także wsparcie zdrowia psychicznego. Program obejmuje ozdrowieńców i pomaga im w powrocie do pełnej sprawności po przebyciu choroby.

Nagroda „TOP-100. Achievements-2021”, którą otrzymał szpital MSWiA w Głuchołazach, służy promowaniu i budowaniu wizerunku najlepszych regionalnych marek na rynkach międzynarodowych i krajowych. Nagrody za osiągnięcia (The Achievements Awards) są przyznawane w różnych kategoriach. Celem wyróżnień jest wspieranie i promowanie organizacji w sferach ich działalności. Placówki są honorowane za prowadzoną działalność oraz podnoszenie standardów oferowanych produktów i usług.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.