SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Rafalska: Nie ma odwrotu od e-zwolnień
Źródło: BL, PAP, Polskie Radio
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 30.10.2018
 
 
- Mamy już pierwszych zarejestrowanych asystentów medycznych, którzy mogą wystawiać e-zwolnienia w imieniu lekarzy - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że 1 grudnia nieodwołalnie wchodzą w życie e-zwolnienia.
- Nie ma już ucieczki od e-zwolnień, kolejnego wydłużenia vacatio legis nie będzie. Zegar bije. ZUS przygotowuje się do wprowadzenia w życie e-zwolnień - powiedziała w na briefingu przed budynkiem oddziału ZUS w Radomiu Rafalska.

- Dodała, że wprowadzenie zwolnień elektronicznych to największe wyzwanie, które stoi obecnie przez ZUS – pisze PAP.

Elżbieta Rafalska dodała, że obowiązuje już ustawa, która pozwala na zatrudnianie asystentów medycznych. Mają oni wystawiać e-zwolnienia w imieniu lekarzy. - Mamy już pierwszych zarejestrowanych asystentów medycznych, ale to jest dopiero świeżutka ustawa, która od niedawna obowiązuje, więc jeszcze mamy trochę czasu, żeby weszła w życie ta regulacja - dodała minister.

Jak opisuje Polskie Radio od 1 grudnia 2018 r. obowiązującą formą zwolnienia lekarskiego będzie zwolnienie elektroniczne. ZUS w połowie października poinformował, że od początku 2016 r. lekarze wystawili 6,7 mln e-zwolnień. We wrześniu niemal 45 proc. zaświadczeń lekarskich zostało wydanych właśnie w formie elektronicznej.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe