Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Ułatwienie w wystawianiu e-skierowań dla Ukraińców

Źródło: CeZ
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 09.05.2022
 
 
System e-skierowania został dostosowany do obsługi wybranych dokumentów tożsamości obywateli Ukrainy.
Platforma e-Zdrowie ma na celu ułatwienie pracownikom ochrony zdrowia, a także pacjentom obsługę i realizację świadczeń poprzez ograniczenie braku czytelności skierowań wystawionych papierowo. Ma też usprawniać gromadzenie i archiwizowanie dokumentacji medycznej w podmiotach leczniczych.

W ramach usprawnienia pracy tego systemu wdrożono możliwość użycia identyfikatorów dokumentów w operacjach wystawienia i anulowania skierowania do obsługi wybranych dokumentów tożsamości obywateli Ukrainy. Zmiana jest już dostępna w systemie P1.

Jak informuje Centrum e-Zdrowia, dotyczy to zarówno identyfikatora dokumentu pacjenta, jak i opiekuna. Są to:
• identyfikator ukraińskiego paszportu dla Ukrainy;
• identyfikator numeru ukraińskiego dowodu osobistego;
• identyfikator ukraińskiego prawa jazdy.

Skierowania w postaci elektronicznej są wystawiane od 8 stycznia 2021 r. Umożliwia to pełną, elektroniczną obsługę procesu – od momentu wystawienia skierowania do udokumentowania realizacji świadczenia.

E-skierowania są wystawiane na ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne, za wyjątkiem porady w zakresie logopedii, na leczenie szpitalne, badania medycyny nuklearnej oraz badania tomografii komputerowej, w tym także te przypadki, które są finansowane ze środków innych niż ubezpieczenie w NFZ.

Ponadto, e-skierowania wystawia się na rezonans magnetyczny, badanie endoskopowe przewodu pokarmowego, badanie echokardiograficzne płodu oraz na rehabilitację.

Opracowanie: INK
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.