SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Właśnie opublikowany został program II Ogólnopolskiego Kongresu Kardiologii w Praktyce Lekarza POZ
Źródło: WJ
Autor: Wojciech Jankowski |Data: 31.07.2018
 
 
Dziewięć sesji, w trakcie których eksperci zaprezentują wykłady dotyczące najczęstszych problemów z jakimi spotykają się lekarze POZ w trakcie diagnostyki i terapii pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. Dodatkowo warsztaty, dzięki którym uczestnicy będą mogli zdobyć cenne umiejętności praktyczne. To wszystko wydarzy się podczas II Ogólnopolskiego Kongresu Kardiologii w Praktyce Lekarza POZ.
Ból w klatce piersiowej – wstępne różnicowanie, Nowości terapii kardiologicznej - nie tylko leki, Opieka koordynowana 2018 – nadzieje, trudności, potrzeby – to tylko część tematów spośród wszystkich sesji. Zaproszeni wykładowcy zaprezentują wiedzę na temat m. in.: Wskazania do leczenia przeciwkrzepliwego w kardiologii, Czy odstawiać lek przeciwpłytkowy przed zabiegiem?, Zastawkowe zwężenie aorty – epidemia XXI wieku, Niedokrwistość – znaczenie, diagnostyka, terapia, Lekarz POZ w kardiologicznej opiece koordynowanej, Migotanie przedsionków – nie tylko leczenie arytmii i wiele innych.

Głównym celem spotkania jest przekazanie najnowszych doniesień z dziedziny kardiologii lekarzom mającym najczęstszy kontakt z pacjentem. Wczesne rozpoznanie schorzeń kardiologicznych znacząco poprawia rokowania chorych, a także jakość ich życia. Dlatego tak ważne jest, aby lekarze POZ byli na bieżąco z aktualnymi wytycznymi i rekomendacjami dotyczącymi diagnostyki i terapii chorób serca.

Poprzednia edycja tego wydarzenia okazała się nie tylko dużym sukcesem frekwencyjnym, ale także merytorycznym. Uczestnicy docenili program uwzględniający najczęstsze problemy z jakimi spotykają się lekarze POZ na drodze diagnostyki i terapii pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia.

O jakość merytoryczną tegorocznego Kongresu dba Komitet Naukowy pod kierownictwem prof. dr. hab. Piotra Hoffmana. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Kardiologii oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej.

Zobacz cały szczegółowy program II OGÓLNOPOLSKIEGO KONGRESU KARDIOLOGII W PRAKTYCE LEKARZA POZ TUTAJ i zarejestruj się do 31 sierpnia, aby skorzystać z niższych opłat.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe